Strona Główna Konopie indyjskie Badanie łączy intensywne używanie konopi z niekontrolowanymi wymiotami zwanymi „scromitingiem”

Badanie łączy intensywne używanie konopi z niekontrolowanymi wymiotami zwanymi „scromitingiem”

drzwi narkotyk

Badanie łączy intensywne używanie konopi z niekontrolowanymi wymiotami zwanymi „scromitingiem”

USA – Nowe badanie wykazało, że używanie konopi indyjskich może być powiązane z zespołem, który powoduje niekontrolowane wymioty i krzyki zwane „scromitingiem” po zalegalizowaniu używania rekreacyjnego w dużej części Stanów Zjednoczonych.

Między innymi oddziały ratunkowe w Kolorado zgłaszały w ostatnich miesiącach rosnącą liczbę pacjentów z niekontrolowanymi wymiotami, znanymi również jako zespół cyklicznych wymiotów (CFS).

Ponad 2013 2018 osób zostało przyjętych na oddziały szpitalne dla CFS w Kolorado w latach 800.000-2012. Raport sugeruje, że liczby wzrosły po zalegalizowaniu marihuany w stanie w XNUMX roku.

Naukowcy powiedzieli, że wymioty mogą być objawem zespołu przekrwienia kannabinoidowego (CHS), syndrom, który występuje u osób intensywnie, długotrwale używających konopi indyjskich.

Autorzy badania stwierdzili: „Wyniki tego badania sugerują, że legalizacja konopie indyjskie w Kolorado wiąże się ze wzrostem rocznej liczby problemów zdrowotnych związanych z wymiotami, związanych z ekspozycją na te rynki”.

„Pomocne może być, aby lekarze opieki zdrowotnej byli świadomi zespołu przekrwienia konopi indyjskich i w razie potrzeby pytali o używanie konopi”.

W innym badaniu z 2020 r. zasugerowano również, że jedna na pięć osób cierpiących na CFS była regularnym użytkownikiem marihuany.

Scromiting: niekontrolowane krzyki i wymioty

To nie jest nowe. Kilka miesięcy temu zgłoszono „nowy, tajemniczy stan”, nazywany „scromitingiem”, ponieważ powszechne objawy, które podobno obejmują krzyki i wymioty, nasilają się w tych częściach Stanów Zjednoczonych, w których zalegalizowano rekreacyjną marihuanę.

Ten rzadki efekt uboczny używania konopi indyjskich – opisany jako epizod psychotyczny – powoduje, że użytkownicy w całej Ameryce gwałtownie wymiotują i krzyczą w niekontrolowany sposób.

Nic dziwnego, że oficjalna nazwa tego schorzenia to zespół przekrwienia kannabinoidowego (CHS), ale pracownicy służby zdrowia nazywają to „scromitingiem”.

CHS może być prawdziwym i ciężkim użytkownikiem powinien być świadomy tego nieprzyjemnego stanu, który może prowadzić do hospitalizacji.

Źródła obejmują AmericanAddictionCenters (EN), Canex (EN), Akademia Newsport (EN), Yahoo (EN)

Powiązane artykuły

1 komentarz

bar się obudził 29 września 2021 - 11:23

Nie znam nikogo z problemem.
Dziwne też, że nie było tego znane z Holandii od lat 70., a przynajmniej lat 90., kiedy zioło stało się silniejsze. W Holandii jest prawdopodobnie wielu długoterminowych „ciężkich” użytkowników.

Co kilka lat wokół konopi pojawia się nowy strach.

Wielka Brytania od lat jest dobra w wytwarzaniu strachu przed konopiami indyjskimi i nie jest to tam temat (jeszcze), ale możemy na to poczekać.

Myślę raczej o masowej histerii i ludziach, którzy, być może trochę paranoicznie z powodu zbyt dużej ilości chwastów, zaczynają wierzyć w tego typu rzeczy, a potem staje się to samospełniającą się przepowiednią.

Odpowiedział

Zostaw komentarz